Rekolekcje Powołaniowe

Rekolekcje Powołaniowe

W Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Pijarów w dniach 2-4 października odbyły się Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe, w których wzięli udział chłopaki z całej Polski.

Decydując się na przyjazd do seminarium, dwaj Jakubowie, Wiktor, Nikodem, Szymon i Maciej, chcieli zatrzymać się w kołowrotku codzienności i zamyślić nad swoją relacją z Bogiem. Przyjechali z Warszawy, Gdyni, Lwówka, Głuchowa i Krakowa. Poprowadził je tradycyjnie o. Piotr Recki, delegat o. Prowincjała ds. Powołań.

To był dla mnie bardzo dobry czas. Przyjechałem tutaj z nadzieją, że popracuję trochę nad moim kontaktem z Bogiem, bo na co dzień nie zawsze się o tym myśli - mówi jeden z rekolektantów. Rekolekcje dały mi nowe światło na sprawy wiary. Już teraz wiem, co powinienem w moim modlitewnym życiu zmienić, żeby nie dać się zwieść myśleniem o tym, że na modlitwę nie mam czasu.

Jak zawsze dziękujemy Panu Bogu za ten czas i za wszystkich uczestników naszych rekolekcji - powiedział o. Piotr Recki, duszpasterz powołań. Korzyść z przyjazdu chłopaków do naszego seminarium jest zawsze obopólna. Z jednej strony my jako wspólnota seminaryjna organizujemy te rekolekcje, przyjmujemy uczestników, stwarzamy klimat skupienia i modlitwy, a z drugiej strony otrzymujemy od nich piękne świadectwo ich życia, ich młodzieńczy entuzjazm, radość, pragnienie bycia blisko Jezusa. W czasie takich rekolekcji wzajemnie się ubogacamy - podsumował o. Piotr.